Usazeni


Dny získávají pravidelný ráz.

Máme oblíbené procházky, i místa, kde nakupovat.

Dostali jsme pozvánku na místní akci.

Jsme plně přehozeni na australský čas i roční období.

Usazeni.


Ekalyptový háj, charakteristický ráz místní krajiny, typický výhled. Eukalypty, jezero a v dálce kopce.


Návštěva národního muzea austrálie určitě nebyla poslední. Vstupné se do většiny expozic neplatí. Je tu k vidění hodně z osidlování austrálie, ze specifik místního prostředí i z kultury původních obyvatel a ostrovanů.


Muzem je zajímavě členěné. Stojí na břehu jezera a nabízí spoustu výhledů.


Tradiční náhrdelník, kterým se zdobí ostrované. (Obyvatelé ostrovů Torresova průlivu mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou.)Čelenky ostrovanů. Oblékají při oslavách a rituálních tancích.

Tradiční výzdoba štítů.

Zatím narážíme na samé fakeové klokany . Jako tady v muzeu. Na ty opravdové je třeba vyjet alespoň z centra Canberry. Musíme dokončit nákup auta a jedeme.


Většina našich výletů končí u jezera. Je obrovské, takže není obtížné dorazit k němu z různých míst.


Alfred je vodou fascinovaný. Zatím mi připadá, že jezero moc na koupání není. Ale třeba nás blížící se teplé počasí přesvědčí, že je.

Na jezeře je čilo. Rybáři, plachetnice, katamarány. Kolem jezera vedou pěkné cyklostezky.

Tato "ještěrka" nás dneska zaskočila na břehu jezera. Měla dobrýc 80 centimetrů. Příroda je tady vážně neskutečná. Jsme uprostřed města a já si připadám jak v rezervaci.Cacatua alba, Kakadu bílý - častý v parcích. Obvykle si něco šťourá ze země.


Platycercus elegans, Rozela pennantova asi vůbec nejběžnější papoušek, který je tu k vidění.

V prvních dvou týdnech řešíme spoustu oranizačních věcí. Telefony, nákup foťáku a auta. To se snad povede během tohoto týdne dotáhnout. Potom již bude více prostoru na objevování okolí.
Dnes jsme pozvaní na zahájení Československého filmového festivalu. Vypadá dobře, na programu dokonce i takové kousky jako můj milovaný Spalovač mrtvol. Nemám co na sebe. A mám dvě malé děti. Tak uvidíme. Jak se máte Vy?

Komentáře