Giverny (Paříž díl druhý)

Nepopírám, vidět zahradu a dům Cloude Moneta mě lákalo. A právem. Krásný výlet. Bylo tam, pravda, trochu těsno, ale nějak jsme se nad to povznesli.

Vyrazili jsme dopoledne vlakem z nádraží St-Lazare do Vernon. Je to kousek, asi 40 minut. Z Vernon jezdí pravidelné autobusy přímo k zahradám, my jsme vyrazili pěšky kolem Seine. Je to asi 6 kilometrů příjemné procházky.

Vodní zahrada, ve které nechal Monet vyhloubit rybník, vysadil na něm lekníny a zkrášlil můstkem v japonském stylu, se stala námětem mnoha jeho obrazů. A vážně, je to tam dočista takové!

Druhá zahrada obklopuje jeho dům. Je plná!! doslova zarostlá květinami.Pivoňky, vlčí máky v tolika barevných variacích, lupiny, krokusy, růže a já ani nevím, jaké všechny další. Paráda! Jorika v zahradě objevila slepice - takže spokojenost na všech stranách :)

Fascinovalo mě to světlo, všude, v zahradách, pod bambusy, u jezírka a především v domě. Kouzelné... Člověk úplně pochopil, že jiné obrazy na takovém místě prostě vznikat nemůžou!Impres - JoriDům, ve kterém Claude žil od roku 1883 až do své smrti v roce 1926.Jo a tam vzádu, za tím plotem, byly totálně přežrané Monetovy slípky :)Malenka Obležen květinami!Neuvěřitelný byl také výhled z domu do kvetoucích zahrad.

Útěk domů na cestě zpátky :)
Komentáře

Okomentovat

Díky za zprávu :)